Заборона на використання одноразових пластикових пакетів є частиною національної політики Австралії щодо зменшення кількості відходів. Відтепер роздрібних торговців в чотирьох з шести австралійських штатів штрафуватимуть за використання таких пакетів.
За даними ООН, понад 60 країн, зокрема Велика Британія, запровадили заборону на використання одноразових пластикових пакетів або додаткові збори за це.
Проте такі еко-реформи почасти викликають обурення з боку покупців супермаркетів. Профспілка працівників роздрібної торгівлі закликала покупців ставитися до працівників супермаркетів з повагою незважаючи на їх розчарування цими змінами. Адже, за проведеним опитуванням 132 працівників ,57 з них повідомили про образи з боку покупців через заборону одноразових пакетів.
Яких масштабів досягло глобальне забруднення пластиком?
ООН закликала до глобальної заборони одноразових пластикових пакетів до 2022 року, і для цього є значні підстави. За оцінками агентства ООН з навколишнього середовища, щороку в світі використовують 5 трлн пластикових пакетів. 8 млн тонн пластикових відходів потрапляє до світового океану щороку. 95% таких відходів потрапляють до океану через найбільші ріки світу.
Найбільше пластикових відходів потрапляють до океану з азійських країн – Китаю, Індонезії, Філіппін. Проте й розвинені країни залишають чимало пластикового сміття.
Наприклад, середньостатистичний мешканець США щороку залишає приблизно 120 кг пластикових відходів, в Британії ця цифра сягає 76 кг, а в Швеції – 18 кг.
У грудні 2017 року 193 країни зобов’язалися дотримуватися плану ООН щодо зупинки потрапляння пластикових відходів в океани. Але зобов’язання не є юридично обов’язковим і не існує графіка запровадження заборони.
40 країн вже заборонили використання одноразових пластикових пакетів.