Вранці уряд застосував адміністративний ресурс, нові загони поліції, зброю та навіть китайську армію.
Про це повідомляє BBC.
Вночі поліція оточила університетське містечко, в якому сховалися учасники протесту. Студенти дали жорстку відсіч, застосувавши проти поліції стріли та “коктейлі Молотова”.
Поліція застосувала проти протестувальників сльозогінний газ та водомети. Демонстранти у відповідь закидують полісменів “коктейлями Молотова” і камінням, випущеними з імпровізованих катапульт.
Вночі учасники протестів підпалили міст, що веде до материкового Китаю, також під шквальну атаку “коктейлями Молотова” потрапила поліцейська вантажівка на мосту поруч з університетом.
Після того, як поліція зажадала, щоб протестувальники здалися або проти них застосують бойові патрони, частина з них відступила. Врешті під натиском студентів до ранку відступила й частина поліції і сутички дещо вщухли.
Вже зранку протестувальники забарикадувалися у приміщенні Політехнічного університету, повідомляє CNN. Щоб перешкодити увійти в будівлю поліцейському спецназу, вони звели барикади на сходах перед входом і підпалили їх.
Сотні студентів залишаються в головній будівлі, де вони накопичують зброю, в тому числі луки й стріли.
Протестувальники серйозно готуються до проникнення поліції в будівлю університету. У мережі з’явилися фото газових балонів обмотаних металевими болтами. Якщо такий балон вибухне – наслідки можуть бути дуже серйозними.
В понеділок вранці президент студентського союзу університету заявив у своїй заяві, опублікованій у фейсбуці, що тисячі студентів все ще перебувають у кампусі, частина з них отримали травми.
“Ми намагалися спілкуватися зі шкільною владою, але відповіді ми так і не отримали”, – сказав президент Дерек Лю.
Приблизно о 7 ранку 18 листопада ректор університету заявив про домовленість з поліцією. Запропонував усім студентам вийти, пообіцявши, що їх не рухатимуть.
“Деякі активісти, які були поруч з університетом, повірили в те, що поліція не буде їх бити, та пішли на поступку. Їх закидали газом, побили та доставили у буцегарні”, – написав головний координатор Українського центру вільного Гонконгу Артур Харитонов.