Фонд підтримки демократичних ініціатив спільно з Фондом Sallux презентував в Києві книгу «Посткапіталізм: переосмислення економіки», авторства Пола Міллса та Майкла Шлютера. Ця книга розказувала про можливість застосування принципів реляціонізму в економічній практиці.
Один з авторів теорії реляціонізму, Девід Джон Лі, який є представником порталу relationism.org (Великобританія), особисто презентував свою концепцію, а віце-президент Фонду підтримки демократичних ініціатив Юрій Гончаренко зробив доповідь на тему «Реляційна економіка. Які елементи можна реалізувати в Україні», в якій власне і презентував книгу.
Книгу було видано спільними зусиллями Фондом підтримки демократичних ініціатив та Фонду Sallux. Найближчим часом в Києві та інших містах країни відбудуться презентації цієї книжки, в якій йдеться про інше бачення розвитку економіки, відмінне від пануючого дискурсу між лібералізмом та соціал-популізмом. Зокрема – йдеться про реальну імплементацію християнських цінностей в економічні моделі.
Всього у заході взяли участь 46 учасників. Гостями конференції з-за кордону були:
- Крістіан Майнен, представник Фонду Sallux, експерт з безпеки (Нідерланди);
- Девід Джон Лі, один з співавторів концепції реляціонізму, представник порталу relationism.org(Великобританія);
- Габріела Урбанова, Член Правління Фонду Sallux, PhD (Словаччина).
Серед доповідачів на конференції були:
- Роман Скляров (Центр Економічної демократії);
- Андрій Гнідець, керівник департаменту в Національній службі здоров’я та член Асоціації християн-юристів;
- Володимир Панченко, кандидат історичних наук, директор Інституту суспільних досліджень;
- Крістіан Майнен, представник Фонду Sallux та експерт з безпеки;
- Габріела Урбанова, член Правління Фонду Sallux, PhD (Словаччина);
- Оксана Горкуша, кандидат філософських наук, старший науковий співробітник відділу релігієзнавства Інституту філософії НАНУ;
- Богдан Панкевич, відомий громадський діяч, дипломат, член ради Української Галицької Партії.
Також відбувся позаплановий виступ гостя конференції, відомого українського політика, економіста і громадський діяча, президента Асоціації українських банків Олександра Сугоняко. Він поділився своїми думками щодо причин сучасних економічних криз та методів боротьби з ними, а також розповів про безальтернативність для людства зміни сучасної економічної моделі на іншу, в першу чергу – більш моральну.
Модерував захід Юрій Міндюк, Президент Фонду підтримки демократичних ініціатив.
Детальніше про подію повідомляється на сайті організації.