В питаннях призову до лав ЗСУ існують певні розбіжності між законом «Про військовий обов’язок і військову службу» і президентським указом про призов.
Про це повідомив начальник відділення комплектування управління персоналу штабу командування Сухопутних військ підполковник Микола Качаненко.
У законодавчому документі йдеться, що призову на строкову службу підлягають громадяни, яким «виповнилося 18 років та старші особи, які не досягли 27-річного віку». А відповідно до останніх президентських указів, призивали громадян з 20 років.
«Така розбіжність негативно впливає на призовну кампанію. Молода людина, зазвичай, після закінчення школи чи коледжу намагається влаштуватися в житті – хтось починає працювати, хтось заводить сім’ю. І в подальшому хлопець розглядає службу в армії як небажану», – розказав офіцер Зазначається, що відповідна ініціатива нещодавно була озвучена в Офісі президента в ході робочої наради, і її підтримав Генеральний штаб ЗСУ.
Також було піднято питання збільшення суми штрафів щодо неявки за повісткою та інші законодавчі ініціативи щодо підвищення відповідальності призовників за порушення правил військового обліку.
«Для призовника сьогодні не є проблемою сплатити штраф у 255 гривень і продовжувати ігнорувати повістки. За ухилення від військової служби у нас покарання не «позбавлення волі», а лише «обмеження». Найсуворіший наш суд у кращому випадку може винести вирок у вигляді умовного покарання. Тому окремим призовникам вигідніше навіть бути умовно засудженими, ніж служити у війську», – вважає Качаненко.