Вчені з університету Вісконсіна в Медісоні і Колумбійського університету (США) з’ясували, що тривалість земної доби безпосередньо пов’язана з відстанню від Землі до Місяця.
Як повідомляє Бі-бі-сі, півтора мільярда років тому доба на Землі тривала близько 18 годин. Тоді Місяць перебував на відстані 340 тисяч км в середньому від нашої планети. Це на 44 тисячі км менше, ніж зараз, що майже дорівнює довжині екватора Землі (вона становить 40 тисяч км).
На рух Землі впливають інші космічні тіла, і Місяць – не виняток. Зміна відстані між Місяцем і Землею впливало на обертання планети навколо своєї осі, що в свою чергу впливало і на тривалість земного дня, і на клімат планети.
Керівник дослідження професор Стівен Майерс пояснює це так: “Коли Місяць віддаляється, Земля уповільнює своє обертання подібно фігуристу, який витягує руки”.
Астрофізикам відомо, що в даний момент супутник нашої планети віддаляється від неї зі швидкістю 38 мм в рік. Отже, дні на Землі будуть ставати довшим, але за людськими мірками помітно це стане лише мільйони років потому.