Вчені з австралійського Інституту медичних досліджень Гарвана виявили новий “мікроорган”, відповідальний за відповідь імунної системи на повторне зараження організму вже відомою йому інфекцією. Про це повідомляє портал Science Alert.
Структуру назвали “субкапсулярним проліферативним вогнищем”.
Фахівці виявили її над лімфатичним вузлом у мишей за допомогою двухфотонного лазерного мікроскопа, який дозволив отримати тривимірне зображення тканини.
Пізніше такий же “мікроорган” знайшли і в людському організмі. У ньому дослідники зафіксували скупчення B-клітин пам’яті, які допомагають імунній системі “запам’ятовувати” і знешкоджувати інфекції. Біологи знали про існування цих клітин, проте місце їх локалізації було виявлено вперше.
“Коли організм бореться з бактеріями, здатними подвоюватися кожні 20-30 хвилин, на рахунку кожна мить. Простіше кажучи, якщо відповідь інфекції зріє занадто довго, ви вмираєте. Саме тому вакцини так важливі — вони тренують імунітет, щоб при повторній хвороби вироблялися антитіла дуже швидко”, — зазначив один з авторів дослідження Три Фан.
За його словами, “проліферативний центр” ідеально розташований для швидкої імунної відповіді. Коли бактерія знову потрапляє в тіло, все необхідне для вироблення антитіл уже на місці, додав учений.