На думку дослідників, жіночий мозок має важливі структурні відмінності від чоловічого: його можна назвати більш «молодим».
Незважаючи на серйозні прогалини в знаннях про будову людського мозку, зумовлені його складною будовою, вчені з кожним роком знаходять все нові відмінності чоловічого мозку від жіночого. Швидше за все, такі особливості починають формуватися з моменту народження людини і не так сильно залежать від соціокультурних чинників, як припускали раніше, інформує Ukr.Media.
Зараз вчені з Вашингтонського університету звернули увагу на здатність жінок частіше зберігати розум в літньому віці. Дослідники вважають, що вони знайшли причину цього явища. Свої висновки вони опублікували в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.
У дослідженні взяли участь 121 жінка і 84 чоловіки у віці від 20 до 82 років. Для вивчення мозку піддослідних вчені застосували позитронно-емісійну томографію – радіонуклідний томографічний метод дослідження внутрішніх органів, заснований на реєстрації пари гамма-квантів, які виникають при анігіляції позитронів з електронами.
У центрі уваги вчених виявилися система постачання мозку киснем і глюкозою і виявлення зв’язку між метаболізмом та віком за допомогою аналізу роботи нейронних мереж.
Ці складні тести дозволили назвати умовний вік мозку. Як з’ясувалося, нейронна мережа «скинула» жінкам в середньому по 3,8 роки. У той же час в рамках іншого етапу експерименту нейромережа визначила вік чоловічого мозку на 2,4 роки старше реального.
Це змусило вчених задуматися, особливо враховуючи те, що «метаболічна молодість» жіночого мозку мала прямий зв’язок з більш високою тривалістю життя. Важливим і незвичайним висновком стало те, що різницю у віці головного мозку можна було бачити навіть у тих, кому нещодавно виповнилося 20 років.
Вчені не беруться з упевненістю говорити про причини явища: на їхню думку, це може бути пов’язано як з вродженими біологічними особливостями, так і з соціальними ролями жінок і чоловіків. На практиці ж отримані результати означають, що представниці прекрасної половини людства менш схильні до нейродегенеративних захворювань і в цілому довше зберігають інтелектуальні здібності.
Раніше вчені з’ясували, що мозок чоловіків і жінок по-різному веде себе при клінічній депресії. Крім того, є відмінності, пов’язані з загальною ефективністю його роботи у представників різних статей.