Вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго виростили в лабораторії мозкову тканину, яка вперше проявила електричну активність, схожу на активність мозку недоношеної дитини.
Як повідомляє Naked science, дослідники розробляли органели у своїй лабораторії протягом декількох років, але активність, схожа з активністю мозку людини, була виявлена у них вперше. Близько сотні маленьких мізків вирощували протягом 10 місяців.
Відзначається, органели представляють собою тривимірні, мініатюрні, спрощені версії органів. Дані органели були вирощені з плюрипотентних стовбурових клітин. Вчені індикували ці “бланки” для розвитку в клітини, з яких складається кора головного мозку – частина, що відповідає за дуже важливі речі на зразок пам’яті, сприйняття, когнітивних здібностей, думок і сенсорної обробки.
Протягом 10-місячного дослідження вчені тестували органели для того, щоб упевнитися, що в них розвиваються необхідні гени. Крім того, дослідники стежили за мізками за допомогою електроенцефалограми (ЕЕГ).
Приблизно до шести місяців мізки почали проявляти енергійну мозкову активність. Вона була не такою ж організованою і передбачуваною, як активність дорослої людини, але хаотичними, синхронізованими сплесками явище нагадало мозкову активність, що спостерігається у недоношених немовлят.