Країни “Великої сімки” зобов’яжуться надавати Україні безстрокову підтримку в розв’язаній росією війні. Йдеться про різні види допомоги, серед яких фінансова та військова.
Про це йдеться у проєкті підсумкової заяви саміту “Великої сімки”, повідомляє Bloomberg. Також, зазначається, країни-учасниці формату мають намір допомагати Україні в:
- гуманітарний;
- дипломатичній сферах.
“Ми продовжуватимемо надавати підтримку Україні. І робити Україну стільки, скільки потрібно”, – йдеться в документі.
При цьому наголошується: таке формулювання “вкрай важливе” для України. Оскільки “країни НАТО стурбовані затягуванням війни, а Німеччина та Франція раніше натякали на можливість переговорів щодо припинення вогню”.
Ще одним рішенням лідерів “Великої сімки”, прийнятим під час саміту, що розпочався 26 червня, мають стати нові санкції проти росії. Зокрема, встановлення граничних цін на російську нафту.
Річ у тім, що через стрімке зростання цін на енергоносії вже запроваджене нафтове ембарго може не вплинути на військовий бюджет росії – оскільки вона отримує більше грошей від експорту, навіть якщо обсяги падають. Обмеження цін могло б вирішити цю проблему. А також допомогти уникнути подальшого обмеження постачання нафти та зростання інфляції.
Втім, аби ця ідея спрацювала, потрібна підтримка великих імпортерів. Таких як, зокрема, Індія та Китай.
Іншим серйозним рішенням “Великої сімки” має стати введення ембарго на постачання російського золота. Яке є другим за величиною експортним товаром для рф після енергоносіїв.
“Сполучені Штати обклали путіна безпрецедентними витратами, щоб позбавити його доходів, необхідних йому для фінансування війни проти України. Разом “Велика сімка” оголосить, що ми заборонимо імпорт російського золота, який приносить росії десятки мільярдів доларів”, – сказав з цього приводу президент США Джо Байдена.
Як повідомлялося, прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі раніше наголосив: санкції, які ЄС вводить проти росії, є не короткостроковими, а тому діятимуть дуже довго. Максимальний ефект вони почнуть давати вже влітку.