Президентські вибори у 2019 році стануть вже сьомими за рахунком з моменту проголошення незалежності України.
Детально про найголовніше у майбутній виборчій кампанії, як і де голосувати українцям, йдеться у матеріалі РБК-Україна.
Президентська кампанія офіційно стартує в кінці грудня 2018 року: не пізніше 30-го грудня ЦВК повинна оголосити про початок виборчого процесу, а на наступний день почнеться реєстрація кандидатів.
Вибори президента-2019 можуть пройти в один або два тури і будуть складатися з наступних етапів:
- 30 грудня – оголошення ЦВК про старт виборчого процесу виборів президента України.
- 31 грудня – початок висування кандидатів на пост глави держави від політичних сил і безпартійних кандидатів. Реєстрація кандидатів у ЦВК.
- 4 лютого – останній день подачі заяв від кандидатів у ЦВК.
- 9 лютого – завершення реєстрації претендентів на посаду президента.
- 31 березня – проведення першого туру голосування.
- До 10 квітня – оголошення офіційних результатів першого туру, складання ЦВК протоколу. Прийняття рішення про необхідність проведення другого туру.
- До 13 квітня – публікація результатів першого туру в газетах “Голос України” та “Урядовий кур’єр”.
- 21 квітня – проведення другого туру голосування.
- До 1 травня – встановлення результатів другого туру, складання ЦВК протоколу.
- До 4 травня – офіційне оголошення підсумків президентських виборів 2019 Україні. Публікація у виданнях “Голос України” та “Урядовий кур’єр”.
- До 3 червня – присяга обраного президента народу на засіданні Парламенту. Вступ глави держави до повноважень.
Загальні правила волевиявлення в Україні:
Згідно із законодавством, президентські вибори проводяться шляхом загального таємного голосування громадян України, яким виповнилося 18 років. Для участі в голосуванні при собі необхідно мати паспорт або інший документ, що підтверджує українське громадянство.
Вибори проходять на виборчих дільницях за місцем проживання, організованих у всіх містах і населених пунктах України. За кордоном громадяни України також можуть взяти участь в голосуванні на спеціально організованих ділянках при дипломатичних установах.
Перед виборами органами Державного реєстру складаються списки виборців, куди вносяться дані повнолітніх громадян України, які мають право голосу (ПІБ, дата народження, адреса). Кожен виборець може перевірити правильність внесених даних на дільниці виборчої комісії за місцем реєстрації.
Час і місце проведення голосування зазначається у спеціальних запрошеннях, які вручаються кожному виборцю адресно не пізніше, ніж за 5 днів до виборів.