Команда вчених зі Школи клінічної медицини Кембриджського університету під час масштабного дослідження показала, що мамографія з використанням барвника на основі йоду може виявити втричі більше випадків інвазивного раку в щільній тканині молочної залози, ніж УЗД, передає ФАКТИ.
– Контрастна мамографія може виявити пухлини, які набагато менші, аніж ті, які виявляються під час звичайної мамографії. МРТ також дуже ефективна, але вона значно дорожча, – йдеться у повідомленні.
Дослідження
Сканування проводили в жінок зі щільною тканиною молочної залози, яким раніше було зроблено мамографію, що не виявила жодних відхилень.
Пухлини зазвичай видно у вигляді білих плям на мамограмах, але щільна тканина молочної залози також здається білою, приховуючи пухлини.
– Коли у вас багато білої нормальної тканини молочної залози, важко побачити білі ракові клітини. Але коли ви робите контраст, ракові клітини поглинають йод, ви бачите світіння цієї ракової клітини, – кажуть учені.
Рятувати життя
За словами вчених, дослідження показало, що контрастні мамограми можуть рятувати життя. Вони не тільки виявляли більше пухлин, а й бачили їх, коли вони були маленькими і ще не поширилися на лімфатичні вузли.
– Це означає, що ці види раку були виявлені досить рано, і більшість із них все ще перебували в межах грудей. Це були відвернені трагедії, – зазначають учені.
Проте наголошується, що хоча в деяких центрах США доступна мамографія з контрастним посиленням, її використання для скринінгу раку грудей не схвалено Управлінням з контролю за продуктами і ліками.
Найчастіше цей метод використовується як діагностичний інструмент після виявлення підозрілих результатів на звичайній мамограмі.