Вживання антибіотиків у дитячому віці може бути причиною появи психічних захворювань, а також виникнення аутизму і розумової відсталості у дітей. Крім того, вчені виявили зв’язок між депресією та бактеріями.
Експерти з Данії проаналізували дані більш ніж мільярд осіб, які народилися між 1995 і 2012 роком, із посиланням на “The Conversation” передає “24 Здоров’я”.
Дослідники з’ясували, що діти, яких лікували антибіотиками, страждали від різних психічних розладів. У них виявляли розлади шизофренічного спектра, обсесивно-компульсивні розлади, розумову відсталість, розлади аутичного спектра та синдрому дефіциту уваги.
Виявилося, що важкі інфекції підвищували ризик розвитку психічного розладу приблизно в 1,84 раза. Вживання антибіотиків збільшувало цей ризик ще в 1,4 раза.
Антибіотики можуть змінювати бактерії травного тракту, через що погіршуються когнітивні здібності. Згідно з припущеннями дослідників, причиною є кишковий мікробіом, який шле мозку сигнали, при цьому модулюючи настрій, а також сприйнятливість до хвороб, пов’язаних з психікою.
У ході лабораторного експерименту, піддослідні миші, які обробили антибіотиками, показали гірші тести на пам’ять. Зміни торкнулися аутистичний спектр, а також нейродегенеративні розлади. Йдеться про хворобу Альцгеймера.
Крім того, вчені виявили зв’язок між депресією та бактеріями. У другому дослідженні вчені вивчали рідкісний вид кишкових бактерій KLE1738. Дані бактерії є пов’язаними з ГАМК — гам-аміномасляною кислотою. Фахівці зазначають, що спільна робота різних типів бактерій в кишечнику має велике значення, оскільки ГАМК являє собою нейроактивне з’єднання, яке необхідно для нормального функціонування центральної нервової системи. За словами експертів, основні депресивні розлади пов’язані зі зменшенням рівня ГАМК.
З проведених досліджень медичні фахівці дійшли висновку, що антибіотики, які споживаються в дитинстві, можуть призводити до розвитку психічних захворювань.