Унаслідок стрілянини у двох мечетях Нової Зеландії загинули 40 людей, ще щонайменше 20 постраждали. Поліція взяла під варту чотирьох людей — трьох чоловіків і одну жінку, передає Громадське.
Прем’єр-міністерка країни Джасінда Ардерн прокоментувала сумні події:.
«Крайстчерч був домом для жертв. Для багатьох з них це не було місце, у якому вони народилися. Для багатьох Нова Зеландія була їхнім вибором», — сказала Ардерн.
Вона додала, що люди приїжджали в Нову Зеландію за безпекою — «місцем, де вони могли вільно сповідувати свою культуру та релігію».
Прем’єр-міністерка також вказала, що чотирьох затриманих (троє чоловіків і одна жінка) за напад на мечеті нині допитує поліція. Вони не були включені до так званого «списку нагляду» правоохоронців. Ардерн також підтвердила, що до автівок нападників були прикріплені саморобні вибухові пристрої, утім вона не може сказати, чи планували вони атаку як смертники.
Водночас вона закликала не поширювати відео нападу, яке знімав один з нападників, та маніфест, у якому він пояснював мотиви нападу — «я прошу людей, не поширюйте їх».
Крім того Ардерн закликала жителів дослухатися до порад поліції, адже рівень безпеки лишається посиленим.
Що треба знати про стрілянину в мечетях Нової Зеландії:
- після денної молитви до мечетей Аль-Нур і Лінвуд Масджид зайшли озброєні люди та почали стріляти;
- унаслідок стрілянини загинули 40 людей, ще щонайменше 20 постраждали (спершу повідомляли про кількість загиблих від 9 до 27);
- один з нападників — 28-річний автралієць Брентон Таррант. Перед тим, як відкрити вогонь, він поширив 74-сторінковий маніфест, у якому висловив свою ненависть до мігрантів, а також пояснив мотиви своїх дій. Свій вчинок Брентон назвав «терактом». Упродовж 17 хвилин він пряму трансляцію з мечеті, згодом Facebook прибрав відео, а також заблокував його профіль;
- поліція взяла під варту чотирьох людей — трьох чоловіків і одну жінку.
У Новій Зеландії немає офіційної релігії. Найбільше людей сповідують християнство (зокрема католицизм, англіканство). Станом на 2011 рік іслам сповідували менш як 2% населення країни.