Доля Північного потоку-2 може змінитися через російську “нафтову кризу”, пише Financial Times.
Забруднення російської нафти у трубопроводі “Дружба” зменшило віру європейських компаній у Москву як надійного постачальника енергоресурсів, зокрема п’яти газових компаній, які разом із Росією будують Північний потік-2.
“У російському експорті газ – це сила, а нафта – гроші, – пише газета. – Змішувати їх може бути небезпечно”.
Москва звинуватила в інциденті злочинну групу, яка начебто крала сировину, однак таке пояснення лише збільшило занепокоєння через корупцію та низькі стандарти в російській енергетиці.
Компанії Royal Dutch Shell, Uniper, Wintershall, Engie та OMV раніше охоче купували російський газ, однак на них дедалі більше тиснуть США та деякі країни ЄС, які вбачають у проекті Північний потік-2 негативний вплив на Україну.
“Перед кризою з Дружбою, західні країни ставилися до газу та нафти як окремих явищ”, – пише газета. Однак тепер “нафтова криза висвітлила два ключові аргументи проти Росії як постачальника енергетики”.
По-перше, критики кажуть, що європейським країнам необхідно диверсифікувати джерела енергії. По-друге, схильність Росії до розв’язання криз постачання означає, що їй не можна довіряти.
“Якими б не були остаточні обсяги втрат, ефект та удар по репутації Росії поширився далі, аніж сама забруднена нафта, і це сталося в критичний час для іміджу Москви”, – підсумовує газета.
“Тож доля Північного потоку-2 невідома”, – додає видання.