Начальник столичної поліції Андрій Грищенко стверджує, що група осіб, яких у суботу, 9 лютого, доправили до поліцейського відділку, не мала стосунку до акції “Хто замовив Гандзюк” на Контрактовій площі.
Про це він заявив на брифінгу у неділю, 10 лютого, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Під час несення поліцейськими служби була помічена група осіб, явно організовані, які намагалися приховати обличчя. Поліцейським це дало підстави, згідно з законом, перевірити їхні документи. Вони не змогли пояснити мету, поліцейським це дало підстави провести поверхневу перевірку. Це дало на місці можливість виявити кілька ножів, стартовий пістолет… Тому ми прийняли рішення доставити 30 осіб до поліцейського управління. Під час цієї події жодна особа не заявила, що вона прийшла на акцію під умовною назвою “Хто замовив Катю Гандзюк?”. У них не було символіки, атрибутики, банерів, які вказували б на те, що вони прийшли з цією метою
– сказав Крищенко.
Він наголосив, що затримані особи провели близько години у поліцейському відділку. В той самий час на Контрактовій площі одночасно із заходом кандидата в Президенти проходила і акція з вимогою розслідування справи Гандзюк, учасники якої розгорнули відповідні банери, і їм, за словами Крищенка, ніхто не перешкоджав.
Стосовно сутичок біля районного управління поліції, то Крищенко поінформував, що особисто давав наказ спецпідрозділу запобігти штурму активістами, оскільки у поліцейському відділку знаходиться вогнепальна зброя і його захоплення може привести до тяжких наслідків.
За словами Крищенка, у затриманих було вилучено травматичний пістолет, газові балончики, ножі.
Він також повідомив, що за допомогою до медиків зверталося 10 людей, з яких троє поліцейських, які отримали опіки очей.
Крім того, пояснюючи дії поліції з перевірки на Контактовій площі, Крищенко зазначив, що було отримано повідомлення про закладення вибухівки на Контрактовій площі, де було заплановано акцію за участю 10 тисяч осіб.
Як повідомлялося, 9 лютого поліція затримала кількох осіб на Контрактовій площі, де, зокрема, проходила зустріч кандидата у Президенти Юлії Тимошенко із виборцями.
Згодом до відділення поліції, куди доставили затриманих, прибула група підтримки, яка, як стверджують правоохоронці, влаштувала штовханину та застосувала газові балончики. У результаті було затримано 40 учасників інциденту.Ч
Водночас організатори акції «Хто замовив Катю Гандзюк?» заявили, що вдень 9 лютого поліцейські безпідставно затримали саме учасників акції. При цьому наголошувалося, що під час затримання поліція застосовувала силу.
Згодом прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган поінформувала, що Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження за фактом ймовірних неправомірних дій поліції під час затримання учасників акції в Києві