Франція
Гарно жити по-французьки – це обов’язково смачно їсти. Тож і етикет за столом відіграє тут велику роль. Пити французьке вино не годиться голосно й великими ковтками, вже не кажучи про чавкання і чмокання – це табу. М’ясо курки тримати руками не варто. Аби зігнути великий листок салату, скористайтеся ножем і виделкою. Доїдати всю порцію також не годиться – для пристойності залиште трохи на тарілці.
Німеччина
Німці вважаються особливо пунктуальними. Це стосується, звісно, не абсолютно всіх, однак частка правди у цьому є. Якщо хтось домовляється зустрітися з вами о 15-й годині, він має на увазі 15-ту годину. Той же, хто запізнюється на п’ять хвилин, нерідко вибачається і повідомляє про це дзвінком або повідомленням. Аби прибути вчасно, не гріх і трохи пробігтися.
Ісландія
У цій острівній країні з гарячими джерелами у жодному разі не варто ігнорувати правил користування басейнами! Зайшовши до приміщення басейну, варто одразу роззутися. Перш ніж стрибати в басейн, годиться прийняти душ, до того ж голими. Помийтеся ґрунтовно, користуючись гелем для душу, особливо звертаючи увагу на голову та сферу геніталій. Хто цього не зробить, ризикує неабияк розізлити ісландців.
Туреччина
Міміка й жести по-різному застосовуються у різних культурах. Тож обережніше із ними! Піднятий догори великий палець не завжди означає “Все супер!” У багатьох країнах Середнього Сходу це непристойна образа. А якщо ви до того ж рухаєте великим пальцем вгору і вниз – у Туреччині це означає запрошення до гомосексуальних практик.
Узбекистан
В Узбекистані неодружені пари мають право ночувати в одній кімнаті, наприклад, у готельному номері на двох, лише з 2019 року. Раніше ж така практика вважалася крамольною. Скасування старого правила є одним із заходів, які мають сприяти розвиткові міжнародного туризму в цій центральноазіатській країні.
Об’єднані Арабські Емірати
З алкоголем в Еміратах не жартують. Розпивання на вулиці карається законом. Якщо ви таки хочете пропустити чарчину, краще зробити це в готелі. Звертайте особливу увагу до вибір одягу й не одягайтеся занадто відкрито. Місцеві чоловіки, для прикладу, попри високу температуру повітря не носять шортів. До жінок під час привітання краще не торкатися, у тому числі варто утриматися від потиску руки.
Індія
Якщо ви щось їсте в Індії, зважайте на те, аби використовувати лише праву руку. Те ж саме стосується потиску руки, або якщо ви на щось показуєте. Ліва рука вважається в Індії нечистою, адже вона використовується для гігієни тіла.
Китай
Як же йти в гості без подарунка? Однак квіти краще з собою не брати, бо в Китаї їх приносять, як правило, лише якщо хтось помер. Порадуйте краще щось смачненьке – страву або напій із вашої батьківщини! Проте не дивуйтеся: із ввічливості китайці розкриють ваш подарунок лише після того, як ви підете.
Сінгапур
Тут усе має залишатися чистим! Не викидайте сміття на вулиці. Також не можна їсти, пити або курити на вокзалах або у транспортних засобах. Окрім того, заборонено випльовувати жувальні гумки на вулиці. Якщо ж ви хочете увічнити себе за допомогою графіті, краще тричі подумайте. Адже у Сінгапурі за це карають ударом палиці.
США
У Сполучених Штатах Америки важливо не забувати про чайові. Адже обслуговуючий персонал живе практично за їхній рахунок. У ресторанах прийнято залишати від десяти до 20 відсотків від суми рахунку. Тоді як водії таксі розраховують на щонайменше 15 відсотків від вартості проїзду.
Ефіопія
А на що варто звертати увагу в Африці? В Ефіопії, наприклад, виявом симпатії є взаємне годування. Тож дозвольте це зробити вашому візаві, якщо хочете бути ґречними. Навіть якщо ви не знаєте того чи іншого звичаю країни, до якої завітали, є універсальний рецепт – поважайте чужу культуру і намагайтеся, за можливості, підлаштуватися під чужі звичаї.