Від мега-проекту нацистів до всесвітньовідомого автомобільного дива: 80 років тому Адольф Гітлер ініціював виробництво моделі “Жук” автомобіля Volkswagen в Нижній Саксонії. Відтоді цього жука не спинити. Але концерн Volkswagen у липні 2019 року на заводі у Мексиці випустить останнє авто моделі “Жук”…
Народний автомобіль фюрера
Масштабний проект зі створення народного автомобіля для німців: на фотографії – Гітлер та прототип Volkswagen Typ 1 під час закладання фундаменту автозаводу біля міста Фаллерслебен 26 травня 1938 року. Саме зі створення цієї моделі конструктора Фердінанда Порше почалась ера відомого на увесь світ автомобільного бренду.
Трансформація у військовий джип
Після початку Другої світової війни потреби армії стали пріоритетними: для воєнних операцій Гітлера на основі цивільних “Жуків” почали випускати військові машини підвищеної прохідності. 950-тикілограмовий легкий позашляховик не раз показував свою цінність на фронті. На цій фотографіїі: під час російської кампанії генерал Гассо фон Мантойфель виштовхує VW Typ 82 з багнюки.
Знову є чим пишатися
Усього через 10 років після завершення Другої світової, 5 серпня 1955 року, з конвеєра заводу Volkswagen в Вольфсбурзі зійшов мільйонний “Жук”. Автомобіль із заокругленним кузовом та опозитним чотирициліндровим двигуном став символом німецького економічного дива.
Тато, мама, дитина і “Жук”
Ідея народного автомобіля, – надійного, недорогого та здатного вмістити чотирьох людей, – зародилася ще на початку ери автомобілебудування. У 60-ті роки мрія багатьох сімей нарешті стала реальністю. Модель VW 1200 навіть обладнали люком на даху. Він давав відчуття літньої свіжості в салоні у часи, коли автомобільних кондиціонерів ще не було.
З асфальту – в поле
Його проектували зовсім не як трактор, проте “Жук” добре показав себе навіть у аграрній сфері. Завдяки задньому приводу він завзято роз’їжджав полями та перебрав на себе усю важку сільську роботу в 50-х роках. Наприклад, ось з таким причіпним плугом, як на фото.
“Жук” зупиняється
Завершення цілої ери: 1 липня 1974 року завод Volkswagen випустив останнього “Жука”, зібраного на німецькій землі. Його порядковий номер був 11 916 519. Виробництво продовжили у Мексиці та Бразилії, а машини цієї моделі стали найпоширенішими у світі.
З голови до ніг призначений для любові
Viva el Vocho! Нехай живе мексиканський “Жук”! В місті Пуебла їх збирали аж до 30 липня 2003 року. Співробітники “Фольксваґен Мексика”, які вирішували одружитися, їхали на церемонію у весільному “Жуку” з кованим, наче біле мереживо, корпусом.
Повернення в Бразилію
Ностальгія за улюбленою моделлю охопила цілу країну: 1993 року президент Бразилії Ітамар Франко (ліворуч на фото) наказав поновити виробництво “Жука”. В період між 1959 та 1986 роками в Бразилії зібрали майже 3,3 мільйони “Мурашок” (“Fusca”) – під такою назвою в цій країні виробляли відому модель. З 1993 по 1996 з конвеєрів з’їхало ще 46 тисяч цих автомобілів.
Від народного до всесвітнього автомобіля
В інших країнах, зокрема в ПАР, Бельгії, Австралії та Індонезії, виробництво “Жука” з родини Volkswagen продовжилось. З народного автомобіля для німців він перетворився на машину для всіх: по цілому світі було замовлено і продано майже 22 мільйони екземплярів цієї моделі. А в багатьох країнах, наприклад, у Єгипті, “Жуки” ще й досі на ходу.
Погляд на небо
Для фанатів та поціновувачів славетної моделі: 1998 року Volkswagen випустив на ринок “Нового Жука” (Typ 9C). Автомобіль в стилі ретро має точнісінько таки “горб” й такі ж великі “очі”, як і оригінал Фердінанда Порше. Проте вартість та кінські сили виходять далеко за межі базової вартості класичної моделі.
Старе кохання таки згасає
Свіжа зелень на старому металі: на території Баварського центру розвитку виноградарства та садівництва поблизу міста Марґетсгехгайм декоративні рослини в’ються по іржавому корпусу старого “Жука”. Вперед, у зелене майбутнє!