У М’янмі висунули офіційне обвинувачення двом репортерам агентства Reuters в отриманні доступу до секретних державних документів. Журналісти займалися розслідуванням вбивств мусульман-рохінджа в конфлікті на заході країни.
Про це повідомляє Reuters.
Суд столичного округу Янгон після півроку попередніх слухань обвинуватив 32-річного Ва Лона і 28-річного Сої Оо в зборі документів, які стосуються служб безпеки країни. Журналістів підозрюють у намірі “підірвати національну безпеку”. Суддя підкреслює, що в зібраних репортерами секретних документах містилися деталі пересувань армії і поліції. Репортери працювали над сюжетом про вбивство 10 мусульман-рохінджа в триваючому конфлікті на заході країни.
Журналістів судять за законом про держтаємницю, прийнятим ще за часів британського колоніального панування. Максимальний термін, який загрожує представникам ЗМІ – 14 років позбавлення волі. Співробітники Reuters не визнають себе винними. Захист вважає їх затримання і суд перешкоджанням журналістській діяльності та свободі слова.
Конфлікт між урядом М’янми і мусульманами-рохінджа триває кілька десятиліть. Влада країни вважає цей народ нелегальними мігрантами з Бангладеш, у той час як самі себе вони вважають корінним населенням штату Ракхайн. Загострення ситуації сталося в серпні 2017 року після нападу угруповання “Араканська армія порятунку рохінджа” на підрозділи армії і поліції. У відповідь влада М’янми почала операцію проти “терористів” на заході країни. Результатом її стала масова втеча рохінджа до сусідніх країн, в основному, в Бангладеш. Восени 2017 року біженцями стали не менше 400 тис. чоловік. ООН, мусульманські та частина західних країн обвинувачують владу М’янми в масових вбивствах і репресіях проти рохінджа.