В рамках кримінальних проваджень за фактами перевищення службових повноважень поліції під час зачистки наметового містечка під Радою, від виконання службових повноважень буде відсторонений перший заступник голови Нацполіціі В’ячеслав Аброськін. Такими є вимоги постраждалих активістів і Amnesty International. Про це повідомляє Голос.ua з посиланням на Антикор.
Нагадаємо, 3 березня, в прокуратурі Києва зареєстрували дві кримінальні виробництва через розгін наметового містечка під Радою, в суботу. Про це повідомила прес-служба прокуратури. Пізніше, стало відомо, що розслідування по обом виробництвам доручено Службі безпеки України.
Перша справа було зареєстровано за матеріалами ЗМІ, які висвітлювали зачистку, і попередньо воно кваліфікується за статтею про перевищення влади або службових повноважень співробітником правоохоронного органу.
Друге кримінальне провадження відкрито за фактом перешкоджання співробітниками поліції роботі фотокореспондента «Радіо Свобода» Сергія Нужненко. Попередня кваліфікація справи – перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.
В рамках виробництв, з метою не допустити тиск на правоохоронців, (які брали участі в зачистці, і будуть допитані) з посади на час розслідування буде усунений перший заступник голови Нацполіціі В’ячеслав Аброськін. Саме за його командою і під його посібникам відбувався знесення наметів і затримання активістів.
Відповідне клопотання слідчого СБУ суд повинен розглянути до кінця тижня. Прохання слідчого на даному етапі вже погоджено процесуальним керівником (прокурор ГПУ) у справі.
Додамо, що залучити Аброськіна до відповідальності за жорстокий розгін наметового містечка від Порошенка і Авакова вимагали постраждалі активісти.
Також, ряд народний депутатів, блогерів і журналістів раніше закликали відповісти за те, що відбувається особисто Президента. В тому числі, такий заклик у себе на сторінці в Фейсбук поширив і Єгор Соболєв.
Прозорості та об’єктивності в розслідуванні сьогодні від української влади зажадала і Міжнародна правозахисна організація Amnesty International.
Правозахисники закликала гарантувати «проаналізувати» пропорційність використання сили щодо демонстрантів і розслідувати повідомлення про надмірне і довільному використанні сили проти мирних протестувальників і журналістів.
“Будь-яке застосування сили по відношенню до мирних демонстрантів і журналістів, а також непропорційне застосування сили проти збройних демонстрантів неприпустимо”, – йдеться в заяві.
“Закликаємо керівництво держави негайно відреагувати на ситуацію”, – підкреслили правозахисники.