Корпорація Roshen планувала запустити нову кондитерську фабрику з виробництва крекерів і печива в Бориспільському районі під Києвом восени 2018 року, але запуск у черговий раз відклали.
Про це пише Liga.net, – передає Економічна правда.
Запустити першу чергу фабрики планували на початку 2018-го, потім анонсоване відкриття перенесли на осінь. Зараз запуск знову відкладено, чіткої дати запуску немає, імовірно – початок 2019 року.
Вперше про бісквітну фабрику в Борисполі топ-менеджмент корпорації заговорив у 2013 році, але плани відклали через російське ембарго на українську кондитерську продукцію. У 2016 році до ідеї знову повернулися.
Для будівництва компанія взяла в довгострокову оренду п’ять земельних ділянок у Бориспільському районі, а зараз готується викупити ці землі за 60 млн гривень.
Вартість першої черги будівництва спочатку оцінювали у 1 млрд гривень, але в останньому релізі компанії зазначено, що загальні інвестиції на першому етапі склали 1,5 млрд гривень. З них 1,2 млрд гривень – будівельна частина.
Вартість всього проекту, за словами директора бісквітного комплексу Roshen Костянтина Півня, оцінювалася в 2,8 млрд гривень, заявлена потужність – 20 000 тонн продукції. Весь комплекс планувалося ввести в експлуатацію до 2020 року.
Компанія вже набрала робочих на одну зміну – 52 людини, переважно – жителів Борисполя. Через два роки планується розширити штат до 500 осіб. Всього на фабриці працюватиме 1100 співробітників.
Перша лінія нового комплексу буде випускати крекери. Потужності лінії – близько тонни печива на годину. Крім крекеру керівництво корпорації має намір змонтувати лінію з виробництва печива “Есмеральда”, яке поки що виробляє тільки Вінницька фабрика.
Реалізовуватись продукція буде як на внутрішньому ринку країни, так і експортом – в Ірак, Саудівську Аравію, Йорданію, Польщу, Литву, Румунію, Болгарію і країни СНД.
Слід зазначити, Roshen – не єдиний кондитер в Україні, який відкриває нові потужності. Компанія АВК Володимира Авраменка в березні відкрила у Дніпрі бісквітний цех, витративши на запуск 120 млн гривень. Його виробнича потужність – 10 000 тонн на рік, це дозволить компанії вдвічі збільшити обсяги виробництва злакових продуктів.
Зараз у Рошен – 54 власні торгові точки. У АВК, яка почала розвивати фірмову мережу в кінці 2016-го – поки всього шість. У найближчих планах компанії Авраменко – відкрити 10 магазинів з кав’ярнями у Дніпрі та області.