Космічний зонд New Horizons Національного управління з аеронавтики та дослідження космічного простору США (NASA) наблизився до межі Сонячної системи.
Про це повідомляє NASA у Twitter.
Наразі зонд досяг найвіддаленішої дослідженої точки космосу.
“У найближчу добу New Horizons увійде в історію! Космічний корабель NASA наближається до найбільш далекого об’єкту, будь-коли дослідженого космічним кораблем – 4 млрд миль від Сонця і приблизно 1 млрд миль від Плутона”, – йдеться в повідомленні.
Так, у п’яти мільярдів кілометрах від Землі рій маленьких світів оточує темний край нашої Сонячної системи. Сонце так далеко від цього місця, що здається не яскравіше зірки. Це пояс Койпера, кільце з крижаних об’єктів, яке є одним з найзагадковіших – і одним з найбільш науково інтригуючих – областей простору навколо нашого Сонця.
Пояс складається з уламків, що залишилися від утворення планет Сонячної системи мільярди років тому, фрагментів, які є джерелами унікальної інформації про зародження нашої Сонячної системи. Протягом багатьох десятиліть дослідники мріяли про те, щоб розглянути їх ближче, але це було неможливо через надзвичайну віддаленість пояса Койпера.
1 січня 2019 року космічний зонд New Horizons, який останні 13 років відлітає все далі від Сонця, пронесеться повз об’єкт пояса Койпера під номером 2014 MU69, і протягом наступних 24 годин буде використовувати свої камери, детектори та сканери для ретельного вивчення цього маленького світу. До кінця зустрічі з зондом об’єкт, який в даний час є не більше ніж точкою в телескопах астрономів, повинен перетворитися в світ, багатий астрономічними і геологічними деталями.
MU69 стане найбільш віддаленим об’єктом, який коли-небудь був віддалено досліджений людьми. Це повинно стати чудовою подією, і дослідники в честь цього вирішили дати цьому маленькому світові ім’я, яке краще запам’ятається ніж нинішній нудний номер астрономічного каталогу. Вони перейменували його в Ultima Thule – дослівно “край землі”, місце, на думку стародавніх географів, що є найбільш віддаленим в жилому світі. (І Гренландія, і Ісландія свого часу були кандидатами на роль Ultima Thule).
Момент наближення зонду до Ультіма-Туле транслюватиметься у прямому ефірі 1 січня 2019 року.
Зонд New Horizons був запущений з мису Канаверал у січні 2006 року і використовував гравітаційний маневр поруч з гігантською планетою Юпітер у лютому 2007 року, щоб збільшити свою швидкість до 50 000 км/год. Протягом наступних восьми років він мчав геть від Сонця до своєї головної мети: карликовій планеті Плутон і її п’яти супутникам – Харону, Стіксу, Нікс, Церберу і Гідрі.
Космічне тіло Ультіма-Туле виявили в 2014 році за допомогою космічного телескопа Hubble.