4 квітня він пролетить на відстані близько 24 мільйонів кілометрів від зірки.
Сонячний зонд «Паркер» розпочав друге тісне зближення з Сонцем: 4 квітня він пролетить на мінімальній, на цю мить, відстані від зірки (близько 24 мільйонів кілометрів). Це дозволить зонду отримати нові дані про сонячний вітер і корону Сонця, повідомляється на сайті місії, інформує Ukr.Media.
Запуск зонда «Паркер» в космос відбувся 13 серпня 2018 року. Мета місії – вимірювання основних характеристик сонячного вітру (потоку високоенергетичних заряджених частинок, що безперервно випускаються Сонцем) і сонячної атмосфери уздовж своєї траєкторії, а також вивчення електромагнітних полів поблизу Сонця і процесів, що відбуваються в його зовнішніх шарах. Від сильного нагрівання та потоків заряджених частинок і випромінювання від зірки апарат захищає система охолодження і теплозахисний щит, під яким укриваються всі наукові прилади. За планом процес зближення із зіркою триватиме сім років: з кожною новою орбітою (усього їх 24) апарат буде все ближче підходити до світила.
У листопаді 2018 року «Паркер» пройшов свій перший перигелій, побивши рекорд апарату Helios-B, який підлітав до зірки на 43,5 мільйона кілометрів в 1976 році. 30 березня 2019 року зонд почав нову фазу зближення із зіркою в рамках польоту другою науковою орбітою навколо Сонця, а 4 квітня має пролетіти на відстані близько 24 мільйонів кілометрів від зірки, рухаючись зі швидкістю 343 тисячі кілометрів на годину. Збирати наукові дані зонд буде в повністю автономному режимі. Фаза зближення закінчиться 10 листопада, після чого почнеться передача даних на Землю.
У грудні 2019 року зонд зробить другий гравітаційний маневр поблизу Венери, а найбільш тісне зближення з Сонцем заплановано на середину грудня 2024 року, коли «Паркер» опиниться на відстані близько 9-10 сонячних радіусів (близько шести мільйонів кілометрів) від зірки. Це в сім разів ближче, ніж перигелій орбіти Меркурія: ще жоден космічний апарат не підбирався настільки близько до Сонця.