Омелян скептично оцінив заяви Зеленського про інфраструктуру

Президентом обіцяно “збільшити» кількість реально діючих аеропортів до 15. Зараз їх вже 16, Транспортною стратегією до 2030 передбачено 50.

Про це повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян у Facebook.

“Тобто, ми скоротимо їх кількість?”, – запитав Омелян.

Він вказує, що найбільшою проблемою цієї галузі зараз є наявність достатньої кількості літаків в українських авіакомпаній для здійснення внутрішніх авіаперевезень. 

“Шляхи два: відкрити внутрішнє небо для іноземних авіаперевізників, вбивши вітчизняних, або запровадити державну програму нарощення флоту національних авіакомпаній, принагідно запустивши підтримку будівництва регіональних літаків на Антонові”, – пояснює міністр.

Також Омеляна здивувала заява президента про морські порти України:

“Я не знаю, що таке президентське “забезпечити розвиток п’яти морських портів”, але хотів би нагадати: в Україні 13 морських портів. І ще 5 в анексованому Криму. І ще один у В’єтнамі. П`ять розвиваємо, а решта: закриваємо, забуваємо, продаємо?”, – пише міністр.

Крім того, Омелян робить зауваження щодо витрат на інфраструктуру:

“Впродовж п’яти років ми витратимо 20 млрд доларів на інфраструктуру”, – стверджує президент. Ок, але тією ж Транспортною стратегією передбачено витратити мін 60 млрд дол на інфраструктуру до 2030 року. 60 ділимо на 2 = 30! Ми хочемо витратити на інфраструктуру на 10 млрд дол менше, аніж планували?”, – дивується міністр.

Також в Омеляна є запитання до заяви Зеленського про “Ми приведемо до ладу 24 тисячі км доріг”.

“Всього в Україні 179 000 км доріг. І ще близько 200 000 км комунальних. 24 000 км – ок, а решта що за 5 років?”, – каже Омелян.

“У 2019 році, маючи Дорожній Фонд у грубо 50 млрд грн, ми відремонтуємо близько 4000 км. З наступного року Дорожній Фонд має бути близько 70 млрд грн і ще 10 млрд грн на територіальні дороги. Себто, в рік можна робити мін 10 000 км. 24 000 ділимо на 5 = 4 800 км доріг на рік. Тобто, вдвічі менше від запланованого?”, – пояснює міністр.