Як заснували Монреаль, що стало причиною російсько-шведської війни, як на екранах з’явилися Том і Джеррі та хто полетів у космос після Юрія Гагаріна? Відповіді шукайте у нашій рубриці.
В 1666 році був заснований Монреаль — одне з найбільших канадських міст .
Острів, на якому розташоване місто, було відкрито французом Жаком Картьє у 1535 році: французький мореплавець назвав гору в центрі острова “Монреаль”, на честь короля Франції. Тоді ж на острові вже існувало індіанське селище Ошлага — зараз так зветься один з міських районів Монреаля. Напочатку місто Монреаль носило назву Віль-Марі Місто планувалося як “зразкове християнське поселення”, адже головною метою засновників була християнізація індіанців. Проте, незабаром Віль-Марі перетворилося на сучасне поселення.
У 1808 році російський імператор Олександр I оголосив про розрив дипломатичних зв’язків зі Швецією, що фактично означало початок російсько-шведської війни 1808-09 років.
В результаті цієї війни Росія завоювала Фінляндію, котра увійшла до складу імперії на правах Великого князівства.
1872 рік — у США запатентований електричний ліфт .
1877-й — у Великому театрі в Москві відбулася прем’єра балету Петра Чайковського “Лебедине озеро” .
В 1940-му на екранах вперше з’явилася знаменита пара —Том і Джеррі.
Самою ідеєю серіалу є те, що Том майже ніколи не ловить Джеррі. Том перемагає лише у восьми серіях. Усі серії відрізняються великою кількістю мультиплікаційного насильства. Мультфільм-у-мультфільмі “Лоскіт і Дряпання”, який ми можемо бачити в мультсеріалі Сімпсони, є прямою пародією на жорстокість Тома і Джері.
1962-й — більш, ніж через 10 місяців після Юрія Гагаріна, Джон Гленн першим з американців здійснив політ у космос – на космічному кораблі “Френдшип-7” він за 4 години 55 хвилин тричі облетів Землю.
Політ “Френдшипа-7” виявився не зовсім вдалим: під час третього обльоту Землі почали відмовляти двигуни і обшивка корабля надмірно розігрілась – довелось перейти на ручний режим управління і приземлятись раніше наміченого терміну. У 1964 році Гленн зайнявся політикою, чотири рази підряд обирався до Сенату США, а 29 жовтня 1998 року 77-річний Джон Гленн човнику “Діскавері” в якості спеціаліста-дослідника здійснив свій другий, на це раз вже 9-денний, політ в космос і став найстарішою людиною, що побувала в космосі.
Народилися:
У 1844 році —Джошуа Слокам, канадський моряк, першим здійснив одиночне кругосвітнє плавання (1895 рік).
В 1951-му народився Гордон Браун, британський прем’єр-міністр.
1966 рік — Сінді Кроуфорд, американська супермодель, актриса (“Чесна гра”).
1967 року — Курт Кобейн, американський рок-музикант, співак (Nirvana: “Nevermind”).
Кобейн страждав від наркозалежності і шлункової болі, і у його щоденниках багато місця відводиться цій темі. Покінчив життя самогубством у своєму будинку в Вашингтоні, шляхом прийому великої дози героїну та пострілом в рот. Тіло було виявленно лише через 2 дні.
Вдова музиканта Кортні Лав продала права на публикацію щоденників Курта журналам “Newsweek” і “Observer”. Щоденники вийшли в світ окремою книжкою в листопаді 2002 року, через 8 років після смерті Кобейна.