Після кожної онлайн-покупки нас всюди переслідує контекстна реклама, пропонуючи аналогічні товари. Адже якщо довго вдивлятися в інтернет – інтернет починає вдивлятися в вас. Згідно з новим дослідженням, близько 45% популярних сайтів використовують одні і ті ж інструменти для збору статистики, які належать кільком великим IT-компаніям. Крім того, різні трекери обмінюються отриманою статистикою між собою. Тобто всього кілька компаній акумулюють більшу частину даних про звички користувачів всього світу.
Але є і зворотна сторона медалі. Якщо ви зникнете від всевидющого ока Google, то Amazon не знатиме, які товари пропонувати. На жаль, повністю піти з радарів IT-компаній не вийде – для цього доведеться повністю відмовитися від їх сервісів. Однак скоротити обсяг переданої інформації можна.
Отже, розбираємося з корпораціями по порядку.
В кінці жовтня 2016 року Google без зайвого галасу вніс правки в угоду користувача. Компанія знає, що ви шукали в інтернеті, які відео дивилися і веде історію відвідувань сайтів, прив’язану до реального імені користувача. Досить це терпіти!
- На цій сторінці зніміть галочку «Додавати історію Chrome, а також дані про дії в додатках і на сайтах, що використовують сервіси Google». Тепер Google не зможе використовувати інформацію про те, які сайти ви відвідували.
- Видаліть ваші бесіди з голосовим помічником. Всі розмови, що починаються з «ОК, Google» зберігаються тут. Так-так, ваші запити теж записуються компанією.
- Вимкніть персоналізацію реклами за цим посиланням. Просто переведіть слайдер в положення Викл. Після цього ви перестанете бачити персоналізовану рекламу, а Google перестане використовувати ваші інтереси проти вас.
- Встановіть для вашого браузера розширення, яке заборонить рекламної мережі DoubleClick зберігати файли cookie на вашому ПК (працює для Internet Explorer, Firefox і Google Chrome). У цих файлах зберігається інформація про рекламу, яку ви переглянули і про хоча б один раз відкриті вами сайти. Якщо у вас Opera або інший браузер – рекомендуємо встановити розширення Ghostery.
- Вимкніть рекламу на ваших Android-пристроях. Зайдіть в Налаштування – Google – Реклама та виберіть «Вимкнути персоналізацію реклами»
- Стерти історію відвідувань можна тут. Знайдіть в лівій колонці пункт «Вибрати параметри видалення» і видаліть історію за весь час. Щоб вона більше не зберігалася, посуньте слайдер «Історія додатків і веб-пошуку» вліво на цій сторінці.
- Про всяк випадок вимкніть можливість рекомендувати щось від вашого імені (ця функція використовується в соціальній мережі Google+) тут. Для цього зніміть галочку в пункті «Дозволити показувати моє ім’я, фотографію і дії в рекомендаціях друзів, які з’являються в рекламі».
- Google Maps зберігає історію ваших переміщень. Припиніть свавілля IT-корпорації на цій сторінці. Натисніть велику синю кнопку в лівому нижньому кутку екрану «Відключити історію».
Насамперед рекомендуємо ознайомитися з колом ваших інтересів, як їх уявляє собі Facebook – дізнаєтеся про себе багато нового.
Ускладнити життя рекламодавцям в соціальній мережі можна тут. Переведіть слайдери в позиції «ні», «ні», «ніхто» і насолоджуйтеся нерелевантною рекламою, яку ви не бачили раніше.
Якщо ви все ще користуєтеся Твіттером, то і тут не варто дозволяти рекламникам спочивати лаврах.
Зніміть всі галочки на цій сторінці, щоб не отримувати персоналізовану рекламу. На жаль, це все, що можна зробити – сервіс все одно буде збирати інформацію про вас.
Додатково
Обмежити збір інформації про вас на інших ресурсах допоможуть розширення для браузера Ghostery (Chrome, Firefox, Opera) або Disconnect (Chrome, Firefox).
За матеріалами ресурсу ESET-клуб