Велика Британія передала Україні 13 одиниць протиповітряної оборони Raven та два прототипи нової системи Gravehawk.
Про це повідомив заступник державного секретаря з питань оборони, міністр у справах ветеранів Великої Британії Аль Карнс, передає Укрінформ.
«Наразі Україні було поставлено 13 систем протиповітряної оборони Raven, що дає українським підрозділам можливість швидко захищатися від російських повітряних загроз», – зазначив він у письмовій відповіді члену британського парламенту Бена Обезе-Джекті.
За його словами, також Україні передали два прототипи систем протиповітряної оборони Gravehawk.
«З додаткових 15 систем Gravehawk, передбачених контрактом, перша партія буде поставлена найближчим часом і посилить здатність України захищати ключову інфраструктуру від російських ударів глибокої дії», – наголосив Бен Обезе-Джекті.
Система ППО Raven призначена для забезпечення захисту на короткій відстані від дронів, літаків і гелікоптерів, що діють поблизу лінії фронту. Дана система є рішенням для ППО, що розроблене спеціально для України та фінансується Великою Британією. Вона використовує адаптовану ракету AIM-132 ASRAAM Королівських ВПС для пусків із наземних платформ.
Система Gravehawk – спільна британсько-данська система, яка використовує існуючі в Україні ракети «повітря-повітря» Р-73 (AA-11 Archer) у наземному режимі. Вона призначена для боротьби з дронами, але також забезпечує захист від літаків і вертольотів, а також, потенційно, від крилатих ракет. Використання українських ракет, що вже знаходяться на озброєнні, має на меті спростити логістику та прискорити розгортання.