Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Два місяці війни. Головне з прес-конференції Зеленського в метро

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із журналістами, під час якої розповів про перебіг війни, яка триває вже два місяці.

  • Про Путіна. Складно оцінити кожен крок, складно оцінити, чому він тримається за стіл або за крісло всі ці роки.

Зеленський зазначив, що завжди РФ хотіла мати вплив на Україну.

“Нас не вважали і не вважають в РФ незалежною державою, не поважають культуру, наші цінності. Ми сьогодні боремось за це – за незалежність, за свободу”, – додав він.

  • Про РФ та перемовини. Будь-які формати щодо зустрічей через посередників з РФ не дадуть бажаного результату. Цю війну може зупинити той, хто її розпочав.

Я не дуже боюсь, дуже боїться моя охорона, дуже боїться моя сім’я”, – прокоментував Зеленський інформацію щодо замахів на нього.

  • Про зустріч з Путіним. Я не боюсь зустрічі з президентом РФ, боятися я не маю права, тому що наш народ показав, що він нічого не боїться…люди голіруч зупиняли російську техніку.

“Нормальний лідер не має права боятися, коли мова йде за нашу державу та незалежність”, – наголосив він.

  • Про візит генсека ООН до Києва. Ми очікуємо стовідсоткову підтримку від генсеку ООН, тому що сто відсотків правда на нашому боці і війна у нас.
  • Про зброю. Щодо постачання зброї в Україну – нас точно не цікавить думка РФ.
  • Про Херсон та Маріуполь. Якщо будуть знищені наші люди в Маріуполі, якщо буде псевдореферендум у псевдореспубліках, Україна вийде з будь-яких перемовних процесів.
  • Зеленський про Грузію. Я не розумію позицію лідерів держави. Незважаючи на кількість кілометрів ми сусіди, ми не хочемо конфліктів з Грузією. Як Грузія вийшла на вулиці, як підтримувала. Але я не можу зрозуміти поведінки…Я не розумію заради чого невпровадження санкцій…Яка економіка? Вже вони (РФ, – ред.) відібрали частину Грузії.

“Ми обов’язково повернемо посла до дружньої Грузії, як тільки будемо відчувати підтримку України від лідерів країни”, – додав він.

  • Про Маріуполь. Сьогодні один із найскладніших днів. Сьогодні вони стріляють і з моря, і з суші, з танків, з артилерії, з усього, з чого можуть. Останній сигнал, що РФ щось готує, був годину тому від “азовців”, які там. Як тільки ми туди зможемо дійти, ми дійдемо. А поки, ми пропонуємо гуманітарне вирішення цього питання – обмін.

Про готовність до війни. Я думаю, всі українці, які залишилися в державі, я зараз не про жінок та дітей, які виїхали, є деякі чоловіки, які, на жаль, виявились не чоловіками. Так ось, більшість українців не просто готові, у нас немає іншого виходу, ми стали такою державою, яка знає, що нам прийдеться захищати нашу землю. Коли ми переможемо, у нас буде найдосвідченіша армія.

Росія розв’язала війну проти України 24 лютого, рано-вранці почавши обстрілювати українські міста. В Україні запроваджено військовий стан, який станом на сьогодні діятиме до 25 травня, але терміни можуть змінитися.

За час війни проти України армія окупанта втратила близько 21,6 тисячі військових убитими. Також українські війська знищили понад 850 танків супротивника, 177 літаків та 154 вертольоти.

Україна та РФ ведуть переговори про перемир’я, більша частина зустрічей проходить в онлайн-режимі. Однак були очні раунди переговорів. Зокрема, на зустрічі делегацій у Стамбулі Україна представила своє комюніке, яке було передано РФ. Однією з умов України є гарантії безпеки, які, як передбачається, мають забезпечувати, зокрема, країни Ради безпеки ООН. Наразі Україна чекає від партнерів підтверджень про готовність виступити гарантами.