Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Кабмін звільнив Вітренка з посади глави “Нафтогазу”

Кабінет Міністрів України звільнив Юрія Вітренка з посади голови правління НАК “Нафтогаз України”, повідомив народний депутат Олексій Гончаренко.

“Кабмін звільнив Юрія Вітренка. Новим головою “Нафтогазу”, найімовірніше, стане Олексій Чернишов, міністр регіонального розвитку”, – написав він у своєму телеграм-каналі у вівторок.

За його словами, рішення ухвалено одноголосно.

“Це говорить, що Вітренка зняли не зовсім через результати, а через політичну волю”, – додав він.

У свою чергу “Нафтогаз” офіційно підтвердив, що Кабмін задовольнив заяву Вітренка про звільнення. Він продовжить обіймати посаду голови НАК до 3 листопада 2022 року включно.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів України в рамках зборів акціонерів “Нафтогазу” 28 квітня 2021 року достроково припинив повноваження голови правління Андрія Коболєва, обравши та призначивши з 29 квітня головою НАК терміном на один рік Юрія Вітренка, який на той час був в.о. міністра енергетики.

Кабмін у квітні 2022 року перепризначив Вітренка головою правління НАК “Нафтогаз України” ще на один рік – до 29 квітня 2023 року.

“Нафтогаз України” об’єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни (100% “Укргазвидобування” та 50%+1 акція ПАТ “Укрнафта”). Група також є монополістом зі зберігання природного газу в підземних сховищах (100% “Укртрансгаз”) і транспортування нафти трубопровідним транспортом територією країни (100% “Укртранснафта”), активно розвиває напрям постачання газу побутовим споживачам.