Лідери Італії, Німеччини, Франції, Канади та Великої Британії та президентка Європейської комісії планують зустрітися з президентом США Дональдом Трампом на Всесвітньому економічному форумі у Давосі наступного тижня.
Про це, як пише “Європейська правда”, повідомляє Financial Times з посиланням на трьох посадовців, ознайомлених з планами.
Партнери Києва з G7 хочуть долучитися до запланованої зустрічі Трампа з президентом України Володимиром Зеленським, щоб заручитися підтримкою американського лідера у питанні гарантій безпеки для України після припинення вогню.
Як пише видання, посадовці обговорюють деталі зустрічі, яка має відбутися в середу наступного тижня, і в ній можуть взяти участь інші лідери так званої “коаліції рішучих” – держав, що підтримують Україну. Радники з національної безпеки цих країн також планували провести окрему зустріч.
На зустрічі лідерів у Давосі має відбутися схвалення угод, укладених з переговорною командою Трампа щодо України минулого тижня в Парижі.
“Без США нічого з цього не станеться”, – сказав європейський посадовець, який брав участь у переговорах у Парижі, маючи на увазі, зокрема, обіцянки Великої Британії та Франції розгорнути війська в Україні після припинення вогню.