Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

На порозі ядерної катастрофи: росіяни замінували Запорізьку АЕС

Україна та Європа знаходяться на межі ядерної катастрофи через мінування росіянами Запорізької АЕС, пишуть Новини. Латвійське видання The Insider та британська The Sun опублікували кадри з безпілотника, які свідчать, що 2 серпня на станцію прибула колона військових вантажівок, які по черзі почали заїжджати на територію машинного залу першого енергоблока через вантажні ворота. За даними різних джерел, машинний зал замінували.

Інше джерело повідомило, що на території станції знаходяться близько 500 російських військових та бойова техніка. Зокрема, мова йде про БТРи, зенітні установки та техніка для радіохімічної розвідки. При цьому 5 серпня мешканці Енергодару почали повідомляти про вибухи на території станції, при цьому скрізь йшла однакова інформація: «прильоти» відбуваються з території, яка контролюється окупантами. Трохи згодом від працівників станції, яких окупанти не перший день фактично тримають в заручниках і не випускають за територію, надійшла ще більш тривожна інформація: розриви відбуваються саме на території АЕС, ще зранку всі спеціалісти Росатому були терміново евакуйовані, а нечисленні окупанти пересуваються по станції в костюмах хімічного захисту та протигазах.

Далі був ще один залп по станції, внаслідок якого, що вже підтвердили й в Росатомі, було виведено з ладу електропідстанцію та допоміжну лінію електропередачі, ушкоджено азотно-кисневу станцію та об’єднаний допоміжний корпус. Представники структури окупантів почали готувати екстренну доповідь вищому керівництву країни та розглядати варіант зупинки АЕС. Світ опинився на межі катастрофи, в рази більшої за Чорнобиль, оскільки мова йшла про найбільшу в Європі АЕС, пише експерт Інформаційного центру “Міжмор’я” Юрій Гончаренко.

“Закладка вибухівки на Запорізьку АЕС свідчить не лише про те, що росіяни готуються до контрнаступу ЗСУ і хочуть зупинити його шантажем.
Треба глянути на питання масштабніше. Росіяни готують основу для примусу України і наших партнерів до нових «мирних» переговорів. Такого собі «Мінська-3».
Довга війна нестиме нові і нові ризики для України і Заходу. Лише швидкий розвиток масштабних проблем всередині Росії здатний вберегти світ від більших потрясінь”

– коментує ситуацію політолог Михайло Басараб

Окупанти зараз очікують українського наступу на півдні України. Він може відбутися або в районі Херсону, або на південь від Запоріжжя, якраз в напрямку Енергодару. Втрата захоплених територій для режиму путіна майже смертельна, оскільки означатиме програш кампанії та слабкість, яка неприпустима для диктаторів. Тому мінування якраз вкладається в сценарій дій країни-терориста — у разі військової поразки шантажувати Україну і світ ядерною катастрофою.

Що робити нам? Як не парадоксально, але в черговий раз ми маємо привернути увагу світової спільноти до можливості ядерної катастрофи, яка зачепить пів Європи. І вимагати повернути контроль над станцією Україні. Інших шляхів убезпечення від цього лиха немає — путін має піти зі станції, в якості «жесту доброї волі». Інакше ядерний удар в такий гібридний спосіб гарантовано зачепить країни НАТО.

– підсумовує Юрій Гончаренко