Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Під виглядом голосування за нові назви станцій київського метро фсб може збирати персональні дані українців

15 квітня розпочалося онлайн-опитування щодо зміни назв п’яти станцій київського метро, про яке повідомив на своїй сторінці фейсбук начальник комунального підприємства «Київський метрополітен» Віктор Брагінський. Про це повідомили більшість українських ЗМІ, проте на сайті Київської міської ради та Київської міської адміністрації, які і мають ухвалювати відповідні рішення, жодної інформації про проведення цього опитування немає.

Фейсбук-сторінка комунального підприємства «Київський метрополітен» повідомляє про це репостом повідомлення начальника КП, на сайті підприємства відповідна інформація відсутня. Що означає, що це опитування проводить особисто Віктор Брагінський, збираючи при цьому персональні дані патріотично налаштованих українців, оскільки для того, щоб проголосувати, від учасників опитування вимагається вказати свої ПІБ, телефон та електронну пошту.

Віцепрезидент Фонду сприяння демократії Юрій Гончаренко у своєму блозі, критикуючи подібний збір персональних даних, зазначає, що під час війни подібне є неприпустимим, оскільки немає жодної впевненості, що ці дані не опиняться у ворожих спецслужб та не будуть використані у війні проти українців.

Як один з прикладів, він наводить можливість зробити повний дублікат гугл-форми, і оскільки вона розміщена не на офіційних ресурсах, змусити українців віддавати свої дані невідомим особам.

скріншот-порівняння справжньої і фейкової форм.