Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Після звільнення острова Зміїний на Одещині відновили прохід суден каналом “Дунай – Чорне море”

Після звільнення від російських військ острова Зміїний у Чорному морі стало можливим використання каналу гирла Бистре суднового ходу “Річка Дунай – Чорне море”. Ним можуть проходити судна, що перевозять агропродукцію.

Відповідна інформація з’явилася на сайті Адміністрації морських портів України. Зазначається, що наразі велика кількість суден скупчилася в очікуванні проходження каналом Суліна.

Нагадаємо: у ніч проти 30 червня внаслідок успішно проведеного чергового етапу військової операції ЗСУ з завданням вогневих ударів нашими ракетними та артилерійськими підрозділами по острову Зміїний війська РФ протягом ночі спішно евакуювали залишки гарнізону двома швидкісними катерами.

В якості відмовки вони розповіли про “жест доброї волі” та бажання зберегти життя особового складу, який потрапив під потужний вогонь українських захисників.

Згодом ЗСУ закінчили військову операцію зі звільнення острова Зміїний від російських окупаційних військ. Територію повернуто під юрисдикцію України. 4 липня на острові встановили державний прапор України.