Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

У росії заборонили мітинг проти зростання цін на продукти, щоб не формувати “негативне ставлення” до війни

У російському місті Барнаул комуністична партія надіслала заявку на проведення мітингу проти підвищення цін на продукти. Місцева влада надіслала комуністам письмову відмову, аргументувавши це тим, що така акція може “формувати негативне ставлення” до війни в Україні (у рф її називають “спеціальною військовою операцією”).

Про відповідь адміністрації міста у своєму Telegram-каналі повідомив осередок компартії у Барнаулі. Партійці опублікували відмову у проведенні акції, проте не озвучили свою позицію.

“Проведення публічного заходу у формі пікету з метою “Проти підвищення цін” може спричинити поширення інформації серед великої кількості людей та формування у них негативного ставлення до спеціальної військової операції”, – йдеться у відповіді адміністрації.

До речі, внаслідок повномасштабної війни росії проти України кілька десятків країн, зокрема ЄС, США, Канада та Японія, запровадили санкції проти агресора. Це призвело до значного зростання цін як на власні, і імпортні продукти. Зірвалися ланцюжки поставок, зупинилася частина виробництва.

Раніше російські ЗМІ повідомили про те, що в росії намагаються поширювати “позитивний порядок денний” і при цьому всіляко уникають повідомлень про економічні проблеми.

У росії в 2022-му зростання цін може становити близько 17-20%, заявив глава Рахункової палати рф Олексій Кудрін. Це стане рекордною за 22 роки інфляцією.