Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Закарпатська облрада хоче відновити роботу Ужгородського аеропорту

Закарпатська облрада на сесії наприкінці цього тижня вирішила збільшити статутний капітал розташованого біля самого кордону з ЄС Ужгородського аеропорту на 26 млн грн з метою відновити його роботу, не чекаючи кінця війни.

“Суттєво підняли фінансування Ужгородського аеропорту, … щоб провести необхідні процедури, отримати дозволи, побудувати необхідні будівлі і, нарешті, починати заробляти, а не рахувати збитки”, – написав у Facebook голова Закарпатської облради Володимир Чубірко.

“Колишній мінус – злітно-посадкова смуга, яка починається за кордоном, стала його плюсом. Треба використовувати це”, – зазначив він.

Міжнародний аеропорт “Ужгород” розташований в гірській місцевості таким чином, що поріг злітно-посадкової смуги 10 розташований за декілька сотень метрів від україно-словацького кордону. Тому для здійснення посадок за приладами на цьому аеродромі використовується повітряний простір Словаччини.

У вересні 2020 року Україна і Словаччина підписали міжурядову угоду, і через рік аеропорт прийняв перший авіарейс з використанням певної частини повітряного простору Словаччини.

Місцеві ЗМІ також передають слова Чубірка, який висловив упевненість, що аеропорт вдасться запустити “через місяць-два”, а використовувати його будуть українські компанії, що базуються сьогодні в Європі.