Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Справа Акста отримала продовження? Стало відомо про налагодження нової схеми

Після введення в дію рішення РНБО (Ради національної безпеки та оборони) щодо введення санкцій проти компанії “Преміум Пакет” та її засновника – відомого контрабандиста та громадянина Німеччини Олександра Акста, довірена особа останнього Андрій Гринько реєструє нові сортувальні станції на території аеропорту “Бориспіль” для налагодження контрабандної схеми. Як з’ясувалося, поплічник Акста є мешканцем Києва. Про це повідомляє OBOZREVATEL із посиланням на власні джерела.

Як стало відомо, Гринько відповідав за налагодження протиправної схеми “збору” коштів з контрабандних відправлень, що здійснювалися через ТОВ “Преміум Пакет” за такими тарифами:

  • товари побутової групи – $3 за кілограм;
  • побутова електронна техніка – $4 за кілограм;
  • копії брендового одягу – $5-6 за кілограм;
  • мобільні телефони попередніх версій – $15-20 за кілограм;
  • сучасні моделі мобільних телефонів – $25-30 за кілограм.

Середньомісячний обсяг відправлень сягав 300-500 тонн, що дозволяло отримувати прибуток у розмірі $4-5 млн. Виручені гроші розподілялися між учасниками схеми, до якої входив також начальник Головного управління власної безпеки СБУ Андрій Наумов з підпорядкованими йому підрозділами, Акстом та іншими правоохоронними органами.

Що відомо про Акста?

Акст 1986 року народження ще в 2021-му потрапив під санкції РНБО. Із цим фактом був пов’язаний один із скандалів, які переслідують Акста в Україні вже протягом кількох років. Указ про введення санкцій проти контрабандиста пролежав у Офісі президента цілий місяць, перш ніж був підписано.

Цей підозрілий факт журналісти пов’язували з тим, що Акста, ймовірно, “кришують” високопосадовці, і саме тому запровадження санкцій проти бізнесмена зупинилося.

Санкції були введені, але вже до кінця 2021 року, за даними Держбюро розслідувань, багато контрабандистів зі списку відновили свою діяльність. У цьому їм знову сприяли чиновники, наголосили у ГБР. Імена контрабандистів, які повернулися до “роботи”, офіційно не повідомлялися, проте не виключено, що Акст був серед них.

Його вважають “королем” так званої посилкової контрабанди. За неофіційними даними він є засновником поштового оператора “Преміум Пакет”. Цікаво, що цей факт не вказаний у відомостях компанії, проте, як свідчить архів ” Опендатабот “, раніше була зареєстрована фірма з такою самою назвою, і її засновником був зазначений саме Акст.

Як повідомляв OBOZREVATEL, 10 червня разом із Андрієм Наумовим у Сербії був затриманий контрабандист Олександр Акст. Саме він знаходився разом у автомобілі, коли того затримали під час спроби перетнути кордон між Сербією та Північною Македонією. Побіжний екс-глава СБУ та контрабандист збиралися перевезти через кордон велику суму незадекларованої валюти та коштовне каміння.